
Nema proizvoda u korpi
Poštovani kupci:
Za klima uređaje koje mi isporučimo i montiramo dajemo Garanciju kako slijedi:
LG klima uređaji 3 godine garancije
Hisense klima uređaji 2 godine garancije.
Garancija se ne priznaje:
•Ako kupac ne predoči važeći pravilno ispunjen Garantni list i originalni račun o kupovini.
•Ako je proizvod otvaran, prepravljan, popravljan, pogrešno instaliran od strane neovlaštene osobe.
•Ako je kvar nastao višom silom (udar groma, strujni udar, previsok ili prenizak napo el.mreže, elementarne nepogode i sl.)
•Ako je proizvod mehanički oštećen.
•Ako je kvar nastao nepravilnom upotrebom, nepravilnim transportovanjem.
•Ako je uređaj korišten u svrhe kojima nije namjenjen (profesionalna upotreba).
•Ako proizvod ima oštećenja nastala kao posljedica nemara korisnika, neredovnog održavanja i neredovnog čišćenja.
•Ako ovlašteni serviser utvrdi da proizvod ispravno radi, kupac će snositi troškove koji su nastali zbog neopravdane prijave kvara.
Plaćanje se vrši gotovinski – pri preuzimanju (dostavi) narudžbe. Prilikom pruzimanja robe od kurirske službe, robu plaćate po standardnom obrascu službe koja Vam je dostavila robu.
Napredna tehnologija koja reguliše brzinu rada kompresora, a samim tim i potrošnju el. energije – ekonomičniji rad. Inverter klima uređaji mogu da se koriste i kad je temperatura u minusu, uglavnom do -15 stepeni.
Tokom dužeg korišćenja klima uređaja, u kadici se skuplja voda, u kojoj se često zadržava prašina i druge štetne čestice. Ukoliko se klima ne koristi nekoliko mjeseci, ta voda postaje leglo bakterija, koje razgrađuju materije i na taj način oslobađaju neprijatne mirise. Ukoliko se iz vaše klime osjeća neprijatan miris, to je najverovatniji uzrok. Čišćenjem ove posude riješićete se bakterija i neprijatnih mirisa. Slično je i sa filterima, potrebno ih je prije i posle svake sezone grijanja i hlađenja dobro oprati i na taj način ćete produžiti rok trajanja klima uređaja, poštjedeti sebe neprijatnih mirisa, ali i očuvati zdravlje, jer sve što klima izduva u prostoriju, mi udišemo. Potrebno je uraditi servis kod kojeg će se isparivač dezinfikovati.
Preporučuje se uključivanje uređaja samo preko dana. Ako su i noćne temperature visoke, onda se može uključiti da radi na minimumu. Tijelo se za vreme sna hladi pa, ako je temperatura preniska, postoji mogućnost da se ujutro probudimo bolnih mišića ili prehlađeni.
To je trenutak kada klima ide u – tzv. defrost ili odleđivanje. Normalan ciklus, do kojeg dolazi kada su vanjske temperature niske i koji služi zato da bi se vanjska jedinica oslobodila eventualnog leda koji se na njoj nakupio. Obično traje 3-4 minute i ponavlja se svakih sat vremena, ali i to zavisi od modela klima uređaja.
Da, klima uređaji troše manje struje (u poređenju sa toplotnom energijom koju emituju) od ostalih grijnih tijela koja rade na struju. Za 1,2kW utrošene električne energije klima emituje 3-5 kW energije (podaci za klimu “12-icu” – 12000BTU, količina emitovane energije zavisi od energetske klase). Klima uređaji, osim električne energije, koriste i energiju sabijenog gasa – freona. Tako dolazi do pomenutog efekta.
Inverter je klima uređaj koji ima elektronski upravljan kompresor, čime mijenja okretaje, a time i pritiske na kojima radi. Za razliku od klasične klime, kojoj sa daljinskim podesite zadanu temperaturu, a ona samo služi kao temperatura termostata, jer klima ili radi ili ne, kod invertera imamo nekoliko snaga kojima radi, pa kako se približava temperaturi koju smo mu podesili, tako smanjuje pritiske, odnosno snagu grijanja. Time se dobio 30-tak % ekonomičniji rad, manje opterećenje električne instalacije stalnim uključivanjem i isključivanjem kompresora i daleko bolji rad u zimskim uslovima.
To je model klima uređaja koji se sastoji iz dva zasebna dijela: unutrašnje i spoljašnje jedinice. Kod ove vrste klima uređaja nema razmjene vazduha sa spoljnim(samo kruži unutrašnji rashlađeni vazduh) i zato je neophodno često provjetravanje prostorije.
Ako se klima uređaj duže ne koristi, u njemu se skupljaju prašina, bakterije, prljavština i zato je neophodno čišćenje uređaja pred početak sezone.
Svaki proizvođač savjetuje što češće čišćenje klima uređaja, čak se i garancija na uređaj uslovljava godišnjim servisom ili produžava prilikom godišnjeg servisa. Savjet slijedi iz dva jako bitna faktora: prvi je čistoća vazduha u prostoriji, a drugi čistoća uređaja koja omogućuje nesmetani protok vazduha i rad uređaja. Kvalitet vazduha kao najbitniji faktor korisniku koji boravi u prostoriji zavisi od kvaliteta i čistoće filtera u unutrašnjoj jedinici klima uređaja.
Generalno, čišćenje klima uređaja vrši se jednom godišnje. Međutim, u zagađenijim dijelovima grada neophodno je čak i dva puta godišnje. Kompletno servisiranje traje otprilike sat vremena. Bitno je da neko stručan obavi taj posao, jer ukoliko se filteri ne očiste dobro, može doći do pregrijevanja kompresora i stvaranja bakterija.
Toplotna pumpa je uređaj pomoću kojeg se toplotna energija iz jedne sredine prenosi u drugu. Za taj prenos toplotne energije troši se mnogo manja energija od prenijete, čime se obezbjeđuje visoko efikasno grijanje i hlađenje. Uz pomoć toplotne pumpe moguće je da se uloženim radom u kružnom procesu oduzme toplota od okoline da bi se ista na višem temperaturnom nivou koristila za grijanje, pri čemu je količina toplote mnogostruko veća od toplotnog ekvivalenta utrošenog rada tj. električne energije. Primjera radi, 1 kW uložene električne energije dobija se 4 kW toplotne energije, a u nekim slučajevima i više, odnosno, za zagrijavanje stambenog prostora od 100 m2 sa toplotnom pumpom potrebno je 2 kW električne energije. Kapaciteti učinkovitog sistema toplotnih pumpi su prikladni za potrebe grijanja i hlađenja u kućama, stanovima, vrtićima, manjim hotelima, poslovnim i sl. objektima. Rješenje su za prostore površine do 300 m² kod pojedinačne, odnosno do 2000 m² kod kaskadno povezane varijante izvedbe. Toplotna pumpa sastoji se od vanjske i unutrašnje jedinice, a postoje monoblock izvedbe u jednoj jedinici u kojoj se nalazi kompresor i izmjenjivači. Toplotne pumpe najveću efikasnost postižu na (novim) objektima visokog stepena termo izolacije, gdje je gubitak toplote iz prostora najmanji. Toplotna pumpa čak i pri temperaturama ispod 0°C može izvući toplinu iz okolnog zraka, a zahvaljujući modernim inverterskim kompresorima, režim rada proteže se do čak -28°C, čime je zajamčeno funkcioniranje sistema bez obzira na poziciju objekta i vanjsku temperaturu.
Sve toplotne pume zrak-voda izvlače toplinu iz okolnog zraka te je putem izmjenjivača topline predaju vodi koja potom cirkulira pojedinim potrošačima sistema (podno grijanje, radijatori, ventilokonvektori, spremnik PTV) te prenosi toplinu na prostor. Sistem se sastoji od vanjske jedinice koja je vizuelno identična onoj klasičnog klima uređaja te kojoj je zadatak da preuzme toplinu iz okolnog zraka te ju podigne do temperature koja je dovoljna za zagrijavanje interijera. Ta toplina se kod split sistema radnim medijem prenosi do unutarašnje jedinice izoliranim bakrenim cijevima gdje se u izmjenjivaču topline predaje vodi. Zagrijana voda odlazi do potrošača te zagrijava prostor.
jednostavna instalacija,
Toplotne pumpe vazduh/voda koriste toplotu iz spoljašnjeg vazduha, čak i na spoljašnjim temperaturama do -20 °C. Da bi to mogle, nije im potrebna ni bušotina ni dio zemljišta kao izvor, nego samo prostor za postavljanje spoljašnje jedinice. Ove toplotne pumpe su idealne za modernizaciju postojećih sistema grijanja i lako se mogu proširiti, na primer dodavanjem fotonaponskih ploča ili gasnog kondenzacionog kotla. Ljeti funkcija aktivnog hlađenja pruža udobnost svežine.
Toplotne pumpe zemlja/voda koriste toplotu skladištenu u zemlji, i to uz pomoć dubinske sonde ili kolektora, u zavisnosti od uslova i veličine zemljišta. Dubinska sonda se ubacuje vertikalno u zemlju do dubine od 100 m nakon bušenja rupe. Geotermalni kolektor se ugrađuje horizontalno na dubini od 1,20 do 1,50 metara. U oba slučaja se kao medij za prenos toplote koristi mešavina glikola i vode otporna na smrzavanje. Toplotne pumpe zemlja/voda mogu da obezbjede polaz vrlo visoke temperature i stoga su posebno prikladne za modernizaciju postojećih.
Toplotne pumpe voda/voda koriste toplotu podzemnih voda uz pomoć službeno odobrenog usisnog i apsorpcionog bunara. Toplota se izdvaja iz podzemnih voda i vraća u prirodni tok. Ako je kvalitet i količina podzemnih voda dovoljna, u ovu svrhu mogu da se koriste i postojeći bunari. Toplotne pumpe voda/voda vrlo su efikasne tokom čitave godine zbog visokih prosečnih temperatura podzemnih voda od preko 10 °C. Uz odgovarajuću opremu mogu se u letnjem periodu koristiti kao oblik pasivnog hlađenja.
Usisni i apsorpcioni bunar ulazi u podzemne vode da bi obezbjedio izvor energije toplotnoj pumpi ugrađenoj u objektu i povrat iste vode nazad u podzemni tok.